Таг : Најчевска

СТАВ

Најчевска: ДУИ е банда на криминалци кои ги држат во заробеништво сите граѓани во Македонија

Влатко Зорба
Како што реков: ДУИ е банда на криминалци кои ги држат во заробеништво сите граѓани во Република Македонија. Нивното делување се сведува на два вида...
СТАВ

Најчевска: Доколку Мизрахи продолжи со прекршувањето на законот може да и се изрече забрана за вршење професија, дејност или должност

Влатко Зорба
Слушам вмровската министерка за труд и социјална политика изјавила дека ќе си ја плати казната и нема да ја промени таблата со називот на министерството....
Политика

Најчевска: Алатката „Отворени финансии“ не кажува многу за парите земени од обвинителите на СЈО

Влатко Зорба
Алатката „Отворени финансии“ не кажува многу. Таа кажува колку пари добила личноста, но не кажува што таа личност сработила за таа сума на пари, изјави...
Политика

Најчевска: Државата не е колач, па секој да си зема од него

Влатко Зорба
Државата не е колач, па секој да си зема колку сака, изјави вечерва професорката Мирјана Најчевска во „Само вистина“ на Канал 5. „Партиите ја замислуваат...
МАКЕДОНИЈА Политика

Најчевска: Дајте бре не цмиздредте туку засукајте ракави и да ја менуваме државата

Влатко Зорба
Сакате да кажете дека промените кои се направени а кои соодветствуваат на вредносниот систем на ЕУ се бадијала? Дали тоа значи дека сме ги правеле...
Политика

Најчевска за ребрендирањето на Холандија: Еве уште едни северџани!

Влатко Зорба
„Ха, еве уште едни северџани? Што ќе кажат сега благоумниците од ВМРО-ДПМНЕ и шутраците поддржувачи како Ванковска и нејзината пајта?“- реагира на својот Фб профил...