Таг : Наќе Чулев

Политика

СДСМ: Наќе Отсјај го загрозува здравјето и безбедноста на граѓаните, да поднесе оставка

„СДСМ бара оставка од неспособниот Наќе Чулев Отсјај затоа што го загрозува здравјето и безбедноста на граѓаните“, соопштуваат од партијата на власт. „Денеска, јавноста беше...
Политика

СДСМ: Наќе Отсјај да не се обидува да ја забошоти истрагата, целото негово дејствување е во функција на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ

„Додека државата е посветена на борба против коронавирусот, додека граѓаните се солидаризираат и си помагаат, Наќе Отсјај преку режимски структури во МВР се обиде да...
МАКЕДОНИЈА

Чулев ја потпишал Уредбата, владата ќе гласа за продолжување на важноста на личните документи

Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев ја потпишал Уредбата со кој се продолжува рокот на важење на личните карти, возачките дозволи и пасошите, дознава...
МАКЕДОНИЈА

Чулев: Можно е ограничување на движењето на луѓето поради зголемениот број на заболени

По зголемениот број на заболени од коронавирусот, техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев не ја исклучува можноста да се ограничи движењето на луѓето. На...
МАКЕДОНИЈА

Чулев: На идната владина седница ќе ги доставиме Уредбите од МВР

Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, во изјава за „Стандард“ вели дека треба добро да се разгледаат Уредбите пред тие да бидат доставени на...
МАКЕДОНИЈА

Чулев не сака да им ја продолжи важноста на документите и покрај гужвата за сликање за нови

Александар Тодески
Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев одбил да го потпише Указот со кој треба да се продолжи важноста на личните документи на граѓаните, дознава...
МАКЕДОНИЈА

Не се најдени поголеми групи луѓе при проверка на изнајмени вили и куќи во приградски населби

Не е затекната поголема група на луѓе во проверките на вили во Нерези, Сопиште, Соње и други наслеби, откако МВР по свои информации дека луѓе...
МАКЕДОНИЈА

МВР врши контрола дали лицата со здравствен надзор и во самоизолација ги почитуваат мерките

Синоќа се контролираше недозволено собирање на граѓани за кои имавме информации дека не се почитува одлуката на владата. Секторите за внатрешни работи ќе бидат појачани...
МАКЕДОНИЈА

Чулев поднесува две кривични пријави за Спасовски

Две кривични пријави за премиерот Оливер Спасовски најави техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев. Двете се однесуваат на периодот кога тој беше на чело...
МАКЕДОНИЈА

Наќе Чулев отиде на Прочка кај Тарчуловски

Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев го поминува празникот Прочка со пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски во Љубанци. „Овој ден е голем празник за...