Таг : населби

МАКЕДОНИЈА

Центар го надмина Аеродром по бројот на заболени

Берта Китинска
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2267 тестирања, а регистрирани се 386 нови случаи на ковид-19,  од кои 178 Скопје....
МАКЕДОНИЈА

Коронавирусот најбргу се шири во овие три скопски општини

Берта Китинска
Денеска се регистрирани  48 нови случаи на ковид-19 од кои 20 се од Скопје. Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети,...
МАКЕДОНИЈА

Аеродром и Центар на врвот на листата по бројот на заразени со Ковид 19

Берта Китинска
Во последните 24 часа се направени 1.630 тестирања, а регистрирани се 152 нови случаи на ковид-19, од кои 58 се од Скопје. Активни случаи по...
Скопје

Општина Карпош: Mешовити патроли ќе мапирааат различни облици на насилно однесување низ населбите

Берта Китинска
Општина Карпош започнува со акцијата за организирање на мешовити патроли во сите населби, кои ќе ги посетуваат пофреквентните места (детски игралишта, маалски паркови, спортски терени,...
Скопје

Регистриран помал број на заболени од Ковид 19 во Карпош и Центар

Берта Китинска
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2018 тестирања, а регистрирани се 159 нови случаи на ковид-19  од кои 45 се...
МАКЕДОНИЈА

Десет скопски општини со трицифрена бројка на заразени со коронавирусот

Нови 127 случаи позитивни на коронавирусот вчера беа регистрирани од направени 904 тестирања. Во претходното деноноќие беа регистрирани и осум починати, а оздравени 83 пациенти....
Скопје

Во Аеродром регистрирани 166, а во Кисела Вода 114 активни случаи на Ковид 19

Берта Китинска
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19 , од нив 83...