Таг : наслеби

МАКЕДОНИЈА

Нови 89 случаи во Скопје, Чаир останува на врвот по бројот на заболени

Во последните 24 часа се направени 1019 тестирања, а регистрирани се 125 нови случаи од кои 89 се од Скопје. По општини активни случаи во...