Таг : Наследник

Политика

Никола Тодоров упати пофални зборови за Филипче: Одлично се бори со Ковид-19

Берта Китинска
Поранешниот министер за здравство Никола Тодоров денеска имаше пофални зброови за неговиот актуелен наследник Венко Филипче за кого напиша дека одлично се борел со Ковид-19....
СВЕТ

Кандидат за наследник на Меркел заболе од коронавирус

Stefanija Kuzmanovska
Еден од тројцата кандидати за нов лидер на германската Христијанско демократска унија (ЦДУ), Фридрих Мерк, е позитивен на новиот коронавирус, објавија денеска германските медиуми. Тој...
Регион

Вучиќ за својот наследник: Не сум од оние што велат: „После мене потоп“

Влатко Зорба
Српскиот претседател Александар Вучиќ не сакаше да открие кого го гледа за негов наследник. „Мора да процените дали некој може да биде лидер, да ја...
Вести

Наследникот на Корбин ќе биде објавен на 4 април

Влатко Зорба
Новиот лидер на Лабуристичката партија на Велика Британија ќе биде објавен на 4 април, соопштија од раководството на партијата, цитирани од британските медиуми. Со одлуката,...