Таг : Нејмар

Забава

Сестрата на Нејмар направи вистински хаос на Инстаграм

Stefanija Kuzmanovska
На сите им е добро познато кој е Нејмар, еден од најдобрите фудбалери во светот, а преку неговата слава се прослави и неговата сестра Рафаела...
Фудбал

Судот донесе одлука: Нејмар ѝ должи на Барселона 7 милиони евра

Stefanija Kuzmanovska
Шпански суд донесе пресуда дека бразилскиот фудбалер Нејмар е должен да плати скоро седум милиони евра на поранешниот клуб Барселона, а сето тоа заради трансферот...
Забава

Девојката на Нејмар со нова провокативна фотографија на Инстаграм

Влатко Зорба
Девојката на Нејмар, Наталија Барулиќ, повторно стана повод за коментари со уште една провокативна фотографија на Инстаграм. 28-годишната американска манекенка излезе целосно гола, со мал...
СПОРТ

Нејмар се откажува од 100 милиони евра за да дојде во Барселона

Stefanija Kuzmanovska
Колку жестоко сакаше да си замине, толку многу се чини се покаја. Бразилецот Нејмар, кој го замени дресот на Барселона пред две години со оној...
Фудбал

Агентот на Нејмар: Кој сака да го купи да спреми 164 милиони евра

Влатко Зорба
Нејмар се уште е желба на претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез, според познатиот фудбалски агент Вагнер Рибеиро, кој учествувал во трансферите на Нејмар, Кака...
Фудбал

Нејмар: Не знам кога ќе можам да се вратам на теренот и тоа ми предизвикува анксиозност

Влатко Зорба
Еден од најдобрите светски фудбалери, бразилскиот репрезентативец Нејмар призна дека се бори со анксиозност поради епидемијата од коронавирусот. – Не знам кога ќе можам да...
Забава

Мајката на Нејмар во врска со 22-годишен гејмер, сите зборуваат за реакцијата на sвездата на ПСЖ

Влатко Зорба
Мајката на Нејмар, Надин Гонкалвес објави фотографија со своето 22-годишно момче на Инстаграм, а на многумина прво во очи импадна реакцијата на sвездата на ПСЖ....