Таг : Нејмар

СПОРТ Фудбал

Повредениот Нејмар нема да игра за Бразил

Maja_Serafimova
Повредената бразилска фудбалска sвезда Нејмар не влезе во составот на „селесао“ за претстојните пријателски натпревари со Аргентина и Република Кореја. Сепак, отсуството на напаѓачот на...
Фудбал

Тухел: Нејмар требаше да биде подготвен за критиките на навивачите

Влатко Зорба
Тренерот на Пари Сен-Жермен, Томас Тухел смета дека Нејмар требало да се подготви за критики од навивачите на парискиот клуб, затоа што сакаше да замине...
Фудбал

Тухел: Односите меѓу навивачите на ПСЖ и Нејмар се подобруваат

Влатко Зорба
Тренерот на ПСЖ, Томас Тухел откри дека „мразот“ меѓу навивачите на клубот и Нејмар почнува да се топи. Поддржувачите на францускиот шампион го исвиркуваа напаѓачот...