Таг : Нервен слом

МАГАЗИН

Хари добил нервен слом, откако Меган го принудила да го отфрли своето семејство?

Stefanija Kuzmanovska
Списанието „Globe“ во својот нов број пишува дека принцот Хари (35) побарал психолошка помош во клиниката во Калифорнија за пост-трауматско нарушување, познато и како ПТСД....
Забава МАГАЗИН

Откриено зошто Бритни си ја избричи главата во 2007 година

Елена Даскалова
Бритни најпрво беше тинејџерска ѕвезда, потоа стана вистинска поп-дива, но таквиот живот си го зеде данокот во 2007 година, кога доживеа нервен слом и ја...
Вести СВЕТ

Руски војник добил нервен слом и убил осум колеги, а двајца ранил

Maja_Serafimova
Рускиот војник Рамиљ Шамсутдинов убил осум колеги во воената база во Сибир и ранил уште двајца, информираше Министерство за одбрана. Двајцата повредени се во сериозна...
Забава МАГАЗИН

Кира Најтли: Папараците толку ме полудеа што им реков дека ќе убијам еден од нив

user2
Британската актерка Кира Најтли, по големиот успех со филмот „Пирати од Карибите“ во 2003 година, не била подготвена за огромното влијание од јавноста. Во тоа...