Таг : Несреќа

Хроника

Тешко повреден жител на Шишево, силниот ветер ја откачил капијата и паднала врз него

Берта Китинска
„На 08.08.2020 во 22,00 часот во Полициското одделение Сарај било пријавено дека во с. Шишево во дворот од семејната куќа за време на силниот ветер...
Хроника

Жена на 44 години го загуби животот во сообраќајка на патот кон Бањиче

Влатко Зорба
Во сообраќајна несреќа синоќа околу 23 часот на патот Тетово-месност Бањиче, животот го загуби 44-годишна жена од Тетово, а повредени се уште три лица. Сообраќајката...
Хроника

Тешка сообраќајка вечерва во близина на штипското село Лакавица, повредени 13 лица

Влатко Зорба
Тринаесет лица се повредени во тешка сообраќајна несреќа која се случи вечерва во близина на штипското село Лакавица во која чествувале две возила, од кои...
Кошарка

Објавени се нови податоци за падот на хеликоптерот на Брајант

Влатко Зорба
Американскиот национален одбор за безбедност при транспорт објави нови податоци за истрагата за несреќата со хеликоптерот во која загина кошаркарската sвезда Коби Брајант. Пилотот на...
Хроника

Чулев: Во хеликоптерот имало пет лица, се превртел при тренажен лет

-Денес околу 11.30 часот пријавено е дека на стара платформа до Полициската станица на Г.П. „Меѓународен Аеродром Скопје“ од кога наполнил гориво хелихоптер на МВР...
МАКЕДОНИЈА

По три минути траел техничкиот преглед на автобусот на „Дурмо Турс“ кој се преврте кај Ласкарци

Видео запис од тоа како течела регистрацијата на осумдесет и шест автобуси побарало Министерството за внатрешни работи кога испратило контролори да ја проверат фирмата „Авто...
Забава МАГАЗИН

Ванеса Брајант отворено за фотографиите од мртвиот Коби кои ги сподели полицијата

Сопругата на починатиот кошаркар Коби Брајант, Ванеса Брајант, побара најстроги казни за полицајците од Лос Анџелес кои споделија фотографии од местото на несреќата во која...
Хроника

За денеска е закажано ново рочиште за автобуската несреќа кај Ласкарци

Берта Китинска
Во Основниот кривичен суд во Скопје за денеска е закажано ново рочиште за судењето за автобуската несреќа што се случи на 13 февруари минатата година...
МАКЕДОНИЈА

Заврши меморијалниот марш посветен на загинатите во сообраќајната несреќа кај Ласакрци

Берта Китинска
Учесниците на маршот и граѓаните кои им се придружија на последната етапа, пристигнаа попладнево на плоштадот во Гостивар. Меморијалниот марш започна утрово и заврши по...