Таг : Невреме

МАКЕДОНИЈА

Забрана за влез на товарни возила во Грција поради очекувано невреме

Влатко Зорба
МВР ги известува граѓаните на Р.С. Македонија дека од 05.00 часот на 05.01.2020 до 24.00 на 06.01.2020, според добиените информации од грчките погранични служби, се...
Регион СВЕТ

Обилен дожд и силен ветер со над 100 километри на час вчера ја зафатија Грција

Обилниот дожд и силниот ветер со над 100 километри на час што вчера ја зафатија Грција создадоа проблеми во повеќе делови од земјата. Најпогодени од...
Регион СВЕТ

Невремето „Гирионис“ поплави домови, затвори патишта и училишта во Грција

Интервенција на противпожарната служба за спасување лица од поплавени домови, затворен дел од автопатот Атина – Коринт, затворени улици во Атина, пролонгиран почетокот на наставата...
Регион СВЕТ

Невреме проследено со силен ветер го погодија хрватското крајбрежје

Невреме, проследено со силен ветер го погодија хрватското крајбрежје, предизвикувајќи проблеми во поморскиот и копнениот сообраќај. Невремето почна вчера, а метеоролозите најавуваат дека слична ситуација...
Вести СВЕТ

Хаос во САД: Најмалку еден загинат, а пола милион луѓе останаа без струја во невремето

Влатко Зорба
Најмалку едно лице загина, повеќемина се повредени, а 500.000 луѓе останаа без електрична енергија во невремето што зафати поголем дел од САД, од Јужна Каролина...
ЕУ СВЕТ

Таксист загинал во невремето што ја зафати северна Италија (ВИДЕО)

Maja_Serafimova
Силно невреме го погоди северниот дел на Италија, при што едно лице загина, соопшти противпожарната служба. Во невремето настрада возач на такси додека преминувал преку...