Таг : Ники Минаж

МАГАЗИН

Хакери украдоа приватни податоци од адвокатската фирма која ги застапува Мадона, Ники Минаж и други ѕвезди

Stefanija Kuzmanovska
Адвокатската фирма „Грабмен Шајр Мејселас енд Сакс“, која ги застапува Лејди Гага, Мадона, Ники Минаж и други познати личности, изминатава недела била цел на кибернапад,...
Забава МАГАЗИН

Братот на Ники Минаж осуден на 25 години затвор

Братот на раперката Ники Минаж, Јелани Марај, осуден е на казна затвор од 25 години поради силување на малолетна девојка. Се работи за неговата поќерка...