Таг : Нина Цаца-Биљановска

Хроника

Обвинителството предлага казна од 10.000 евра за Нина Цаца-Биљановска

Основното јавно обвинителство Скопје предлага поранешната директорка на ЈЗУ Клиника за дерматовенерологија при Универзитетскиот клинички центар „Мајка Тереза“ – Скопје, која е обвинета за кривично...