Таг : Нова демократија

Политика

Ципрас: Мицотакис со три раце ќе потпишеше договор како тој од Преспа

Влатко Зорба
Знам дека грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис апсолутно знае дека да беше тој и да имаше еден таков договор ќе го потпишеше со три раце, а...
Регион СВЕТ

Нова демократија исклучи член кој на социјалните мрежи напиша мигрантите да се фрлат назад во море

Грчката владејачка партија Нова демократија денеска го исклучи од членство Јоанис Садецидис затоа што на социјалните мрежи напиша дека мигрантите треба „да се фрлат назад...