Таг : Нови Сад

Регион

Демонстрантите кршеа прозорци на Градската куќа во Нови Сад и фрлија молотов коктел

Влатко Зорба
Група претежно млади демонстранти вечерва ја нападнаа Градската куќа во Нови Сад. Mnogo ljudi u NS, mnogo 💪#mojsnimak #NoviSad pic.twitter.com/mkBV3CuFST — Srećko Lj. Trotter (@LovelyJubbly971)...
МАГАЗИН

Најубавата жена во Европа потекнува од Нови Сад: Која е мисицата со блескавата титула? (ФОТО)

Stefanija Kuzmanovska
Изборот за најубава жена во Европа се одржа во Виена, а титулата ја понесе Србинката Љубица Рајковиќ. Рајковиќ зад себе има многу други слични признанија....
МАГАЗИН

Лидија Вукичевиќ прошета низ Нови Сад во искинати фармерки и со гол стомак

Stefanija Kuzmanovska
Актерката Лидија Вукичевиќ објави своја фотографија за време на нејзината посета на Нови Сад, а многумина го коментираа нејзиниот изглед. Имено, актерката објави фотографија од...
Политика

Заев на форум за млади лидери во Нови Сад, ќе оствари билатерална средба со Брнабиќ

Влатко Зорба
Премиерот Зоран Заев денеска ќе се обрати на последната сесија на Четвртиот регионален форум за млади лидери, на сесијата насловена „Западен Балкан во 2030 година...
Политика

Пендаровски во Нови Сад ќе се обрати на 4-от Регионален младински форум

Влатко Зорба
Претседателот Стево Пендаровски, кој се наоѓа во официјалната посета на Србија, денеска во Нови Сад ќе учествува на 4. Регионален младински форум. Пендаровски ќе има...
Политика

Почна средбата на Вучиќ, Заев и Рама во Нови Сад

Влатко Зорба
Средбата посветена на економското поврзување на Северна Македонија, Албанија и Србија започна во Петроварадинската тврдина во Нови Сад. Премиерите на Северна Македонија и Албанија, Зоран...