Таг : Новичок

СВЕТ

Германската влада: Потврдено е дека Навални бил отруен со „новичок“

Stefanija Kuzmanovska
Германската влада денес објави дека е потврдено дека Алексеј Навални бил жртва на напад со хемиски нервен отров од групата „новичок“. Портпаролот на германската влада...
Вести

Научник кој го разви „Новичок“: Да беше отруен, Навални ќе умреше за 10 минути

Влатко Зорба
Научникот и креатор на супстанцијата „Новичок“, Леонид Ринк, изјави дека рускиот опозиционер Алексеј Навални, во случај навистина да бил отруен од тој агенс, ќе умрел...
СВЕТ

Новичок е како нуклеарна бомба, само „подобар“: Проговори креаторот на познатиот отров

Stefanija Kuzmanovska
Ефикасноста на воениот системот на отрови „новичок“ може да се спореди со употреба на нуклеарна бомба, изјави креаторот на супстанцијата, Леонид Ринк, во интервју за...
АНАЛИЗИ

Путин ќе се извлече и со Навални – затоа што Западот секогаш ги затвора очите

Влатко Зорба
Зошто Западот сега молчи за труењето на Алексеј Навални? Сега тоа е потврден факт од лабораториите во Германија, Франција и Шведска – Алексеј Навални беше...
Вести

Хемичар кој работел на „новичок“ му се извини на Навални

Влатко Зорба
Хемичарот, кој тврди дека бил вклучен во тајната советска програма во која е развиен „новичок“, му се извини на Алексеј Навални, кој, според германските лекари,...
Вести

Кремљ: Нешто што можеше да биде доказ за труење на Навални, беше изнесено од земјата

Влатко Зорба
Кремљ денеска објави дека шишето вода од хотелската соба на опозицискиот лидер Алексеј Навални, каде биле пронајдени траги од „новичок“, можело да биде доказ во...
Вести

Навални бил отруен во хотелска соба, не на аеродром? (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални бил отруен со шише вода во хотелска соба во рускиот град Томск, а не на аеродромот како што претходно се...
Вести

Уште две лаборатории потврдија дека Навални е затруен од „новичок“

Влатко Зорба
Германската влада објави дека две специјализирани лаборатории во Франција и Шведска потврдиле дека лидерот на руската опозиција Алексеј Навални е затруен со нервниот агенс „новичок“....
Вести

„Шпигел“: Здравјето на Навални е подобро, тој може да зборува

Влатко Зорба
Здравствената состојба на рускиот опозициски политичар Алексеј Навални дополнително се подобри, пренесува германскиот магазин „Шпигел“. Списанието наведува дека е зајакната полициската заштита на Навални, бидејќи...
Вести

Научникот кој го направил „новичок“ тврди дека Навални не бил отруен со оваа супстанца!

Влатко Зорба
Излегувањето на Алексеј Навални од кома, потврдува дека тој не бил отруен од „новичок“, изјави денска рускиот научник Леонид Ринк, кој директно учествуваше во изработката...