Таг : ново лисиче

Хроника

Варел кафе на плин и го предизвикал пожарот во Ново Лисиче

Берта Китинска
Утрово се запали стан е на булеварот „АСНОМ“ број 64 во Ново Лисиче. Според сведочењата на станарите причината за пожарот била плинска боца. -Маж варел...