Таг : новороденче

МАГАЗИН

Пристигна објаснување за бизарното име на новороденчето на Маск, мора да прочитате за да поверувате

Stefanija Kuzmanovska
Новородениот син Елон Маск и поп-пејачката Гримс, е именуван – X Æ A-12. Не, не е шега, тоа е неговото име. Социјалните медиуми експлодираа на...
МАКЕДОНИЈА

Општина Аеродром ќе исплаќа по 8.000 денари за секое новороденче

Stefanija Kuzmanovska
Општина Аеродром од оваа година ќе исплаќа по 8.000 денари за секое новороденче. Субвенцијата за секое новороденче досега изнесуваше 5.000 денари, информираат од Општината. -Во...
МАКЕДОНИЈА Хроника

Новороденче починало во Батинци

Новороденче, старо неколку дена, починало вчера во скопското село Батинци. Како што соопшти МВР, случајот во Полициската станица Драчево бил пријавен вчера во 16:20 часот...
МАКЕДОНИЈА

Првороденото бебе во Струмица е девојче

Првото родено бебе во Струмица е девојче, кое се родило на една минута по полноќ. Градоначалникот на Општина Струмица, Коста Јаневски утрово отишол во посета...