Таг : нож

Хроника

Притвор за стружaнец кој со нож ограбил жена во нејзиниот дом во Лисиче

Берта Китинска
Осовното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка за 29-годишен жител на Струга, поради основано сомнение дека извршил кривично дело- Разбојништво од член...
Хроника

Турски државјанин прободен со нож

Stefanija Kuzmanovska
Едно лице е згрижено синоќа во гостиварската болница, откако претходно во неутврдени околности било прободено со нож. Според неофицијални информации на нападот му претходела расправија....
Вести

Маж со нож нападнал верници во црква во Москва

Влатко Зорба
Еден маж утрово нападнал верници во црква во центарот на Москва утрово и повредил две лица, соопшти портпаролката на руското Министерство за внатрешни работи Ирина...
Хроника

Тетовец со нож им се заканувал и ги малтретирал жената и трите малолетни деца

Берта Китинска
СВР Тетово поднесе кривична пријава против З.Ф.(42) од с.Палатица, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие при тепачка...
Хроника

Во физичка пресметка во Тетово 15-годишник прободен со нож

Влатко Зорба
Петнаесетгодишен малолетник од Тетово е прободен со остар предмет од друг 16-годишен малолетник од Мала Речица синоќа по претходна расправија, а потоа и фисичка пресметка....
Забава МАГАЗИН

Актерката од „Капетан Америка“ ја заклала мајка си, поводот непознат

Елена Даскалова
Актерката Моли Фицџералд (38) е уапсена на 31 декември, откако полицијата открила дека со нож ја избодела нејзината мајка. Инцидентот се случил на 20 декември...
Хроника

Приведени четворица малолетници за нападот со нож во Бутел

Александар Тодески
 СВР Скопје ќе поднесе кривични пријави против четворица малолетници од Скопје (двајца на возраст од 16 години, еден на возраст од 15 и еден на...