Таг : оби микел

СПОРТ Фудбал

Оби Микел: Азар е исклучителен талент и најмрзеливиот со кој што сум настапувал

Некогашниот соиграч на Еден Азар во Челзи, Џон Оби Микел, изјави дека Белгиецот е многу мрзелив и не сака да тренира, но способен е да...