Таг : Облачно

МАКЕДОНИЈА

Променливо облачно, попладне дожд, грмежи и ветер

Stefanija Kuzmanovska
Времето денеска променливо облачно, претпладне со сончеви периоди, а попладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер,...
МАКЕДОНИЈА

Сончево со локална облачност, температурата до 25 степени

Времето денеска во земјава ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северозападен правец, поизразен вдолж Повардарието....
МАКЕДОНИЈА

Времето денес ќе биде претежно облачно со локални врнежи од дожд

Stefanija Kuzmanovska
Времето во земјава ќе биде претежно облачно со локални врнежи од дожд, особено претпладне. Ќе дува умерен ветер претежно од северен правец. Локално во југоисточните...
МАКЕДОНИЈА

Времето денес променливо облачно со повремен дожд

Stefanija Kuzmanovska
Времето денеска ќе биде променливо облачно, во западните и северните делови со услови за локален дожд. Ќе дува умерен северозападен ветер. Минималните утрински температури ќе...
МАКЕДОНИЈА

Магла утринава по котлините, облачно со краткотраен дожд во текот на денот

Stefanija Kuzmanovska
Магла утринава има во Скопје, Тетово, Куманово, Штип и Демир Капија, а магливо е и во Струмица. Синоптичарите за денеска најавуваат променливо облачно со сончеви...