Таг : обвинет

Забава МАГАЗИН

Нови сведоштва во случајот на Харви Вајнштајн

Една од двете главни жртви во судењето на Харви Вајнштајн во понеделникот раскажала како холивудскиот продуцент сексуално ја злоставувал во детската соба од неговиот стан...
Хроника

Уапсен третообвинетиот за убиството на Никола Саздовски – Саздо

Влатко Зорба
Германската полиција го приведе Јетон Љужа кој е третообвинет напаѓач на Никола Саздовски – Саздо кој почина од повредите. Обвинетиот Љужа за кого полицијата распиша...
Фудбал

Легендарниот играч ослободен од обвиненијата за сексуално вознемирување

user4
Легендарниот играч од средниот ред на Англија, Пол Гаскоњ е ослободен од обвиненијата за сексуално вознемирување, пренесува „Скај Спортс“. Случајот против Гаскоњ е покренат откако...