Таг : очекуваме

АНАЛИЗИ

Вториот бран на коронавирус во Европа е неизбежен. Кога можеме да го очекуваме?

Stefanija Kuzmanovska
Додека полека се олабавуваат мерките воведени поради коронавирусот, Светската здравствена организација предупредува дека САРС-Ков-2 „можеби никогаш нема да исчезне“. Загриженоста за вториот, а евентуално и...