Таг : одбија

АНАЛИЗИ

Коронавирус: Зошто некои европски земји ја одбија опремата од Кина?

Stefanija Kuzmanovska
Неколку европски земји ја одбија кинеската опрема за борба против ширењето на коронавирусот. Илјадници тестови и медицински маски се одбиени, бидејќи тие или не функционираат...
СВЕТ

Бунтовниците во Јужен Судан ја одбија владината мировна понуда

Stefanija Kuzmanovska
Бунтовниците во Јужен Судан денеска ја одбија владината мировна понуда, за ставање крај на шестгодишната војна, во која загинаа 380.000 луѓе. Претседателот на Јужен Судан,...