Таг : Одегард

Фудбал

Клоп разговарал со таткото на Одегард, го зема во текот на летото

Влатко Зорба
Ливерпул прават се од себе за да го доведат sвездата на Реал Сосиедад, Марти Одегард на „Енфилд“ следното лето. Медиумите во Шпанија потврдуваат дека Јирген...