Таг : „Олимпико“

Фудбал

Италијанскиот министер за здравство: Наскоро 25.000 луѓе ќе може да ги следат дуелите на „Олимпико“

Влатко Зорба
Италијанскиот министер за здравство Пјерпаоло Силери рече дека од 8 октомври можеме да очекуваме нови правила во Серија „А“, според кои клубовите ќе отворат третина...