Таг : Оливер Ивановиќ

Регион СВЕТ

Поднесено обвинение против шестмина за убиството на Оливер Ивановиќ

Косовското специјално обвинителство поднесе обвинение против шест лица Н.С., М.Р, С.А, Д.М, З.Ј и Р.Б осомничени за убиството на Оливер Ивановиќ на 16 јануари 2018...
Регион СВЕТ

Полицијата објави фотографии на двајца осомничени за убиството на Оливер Ивановиќ

Косовската полиција денес објави фотографии на двајца осомничени во случајот со убиството на Оливер Ивановиќ во северна Митровица во јануари минатата година. Се наведува дека...
Регион

Уапсени две лица во северно Косово осомничени за убиството на Оливер Ивановиќ

Влатко Зорба
Специјални единици на косовската полиција изведоа утрово обемна акција во северниот дел од земјата, при што уапсија две лица од српска националност кои се сомничат...