Таг : организиран

МАКЕДОНИЈА

Филипче за 1 Мај: Како ќе биде организиран следниот викенд зависи од граѓаните

Stefanija Kuzmanovska
Во однос на 1 Мај, кој ќе биде уште еден неработен ден и викендот кој следи после него, министерот за здравство Венко Филипче изјави дека...