Таг : оружеј

Хроника

Едно лице обвинето за недозволено поседување оружје и муниција во Скопје

Берта Китинска
Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице за кривично дело – Неовластено изработување, држење, посредување и тргување...