Таг : Осака

Други спортови

Осака избра јапонско пред американско државјанство

Влатко Зорба
Наоми Осака ги презеде првите чекори кон откажување од американското државјанство, јавија јапонските медиуми во четвртокот. Целта на јапонската тенисерка е да учествува на Олимписките...