Таг : откажано

Забава МАГАЗИН

Филмови чии премиери се откажани или одложени поради пандемијата

Кристина Денесовска
Како што пандемијата со коронавирусот продолжува да се шири ширум светот, Холивуд беше приморан да ги откаже или одложи реализирањата на некои од најочекуваните филмови,...
Забава МАГАЗИН

Се откажува снимањето на Матрикс

Студиото Warner Bros во понеделникот објави дека го прекинува снимањето на продолжението на четвртото продолжение на Матрикс во кое глуми актерот Кијану Ривс и третото...