Таг : откажување

МАГАЗИН Стил

Од еден моден тренд треба да се откажете за време на падемијата

Доколку нешто е важно за време на пандемијата, тоа е одржување на хигиената на високо ниво. Особен нагласок е ставен на хигиената на рацете бидејќи...
Забава МАГАЗИН

Коронавирусот го откажа снимањето на серијата Пријатели

Кристина Денесовска
Долго очекуваното повторно собирање на Пријатели се одложува поради коронавирусот. Специјалната епизода требаше да се снима наредната недела во Калифорнија, а истата требаше да се...
Забава МАГАЗИН

Што ќе се случи со избраните песни за Евровизија?

Вчера ЕБУ објави дека Евровизијата која требаше да се одржи во Ротердам е откажана. Од организацијата изјавиле дека Евросонгот се откажува зошто е невозможно да...
МАГАЗИН Стил

Коронавирусот ја откажа Мет галата

Уредничката на американскиот Vogue, Ана Винтур, во понеделникот преку соопштение за магазинот ги потврди претпоставките околу одржувањето на еден од најочекуваните модни настани во годината....
Забава МАГАЗИН

Кејти Пери поради страв од коронавирусот ги откажа настапите

Кристина Денесовска
Пејачката Кејти Пери неодамна откри дека таа и актерот Орландо Блум очекуваат дете, а сега во страв од коронавирусот најави откажување од сите интервјуа и...
Забава МАГАЗИН

Поради коронавирусот откажано снимањето на холивудската серија во Хрватска

Снимањето на серијата Carnival Row во Дубровник е откажано поради пандемијата на коронавирусот, неофицијално пишуваат хрватските портали. Втората сезона на фантастичната серија на Амазон беше...
Забава МАГАЗИН

Леди Гага откри како се откажала од пушењето

Кристина Денесовска
По поводот шестиот студиски албум и излегување на новиот сингл Stupid Love, Леди Гага се вклучила дирекно во радио емисијата на една станица во Нов...
Регион

Привремено откажување на сите екскурзии во странство за учениците од Грција

Stefanija Kuzmanovska
Привремено откажување на сите екскурзии во странство за учениците од Грција поради коронавирусот, соопшти портпаролот на Министерството за здравтво на Грција и научен соработник во...
Забава МАГАЗИН

Ќерките на Вајнштајн се откажаа од својот татко

Кристина Денесовска
Тројцата најстари деца на Харви Вајнштајн скоро и да се откажале од татко си, пишуваат американските медиуми. Неговите три најстари деца ќерките Лили (25), Ема...
Забава МАГАЗИН

Лана дел Реј ја откажа турнејата, го изгубила гласот

Кристина Денесовска
Познатиот британски музичар, Елтон Џон, неодамна низ солзи го прекина концертот во Нов Зеланд, на кој настапуваше во рамките на својата тирнеја, поради губеше на...