Таг : отров

МАГАЗИН

Вест што го тресе светот: Приведен порно актер, убил пријател со отров од жаба за време на ритуал

Stefanija Kuzmanovska
Познатиот шпански порно глумец Начо Видал (46) беше уапсен под сомнение дека го убил модниот фотограф Хозе Луис Абад за време на еден од неговите...
Забава МАГАЗИН

Ова е најотровното дрво на светот

Елена Даскалова
Отровното дрво Hippomane mancinella го открил радиологот Никола Стрикленд во 1999 година, за време на одморот на Карибите, заедно со нејзината пријателка. Тие пронашле дрво...