Таг : отворено небо

СВЕТ

Столтенберг ја повика Русија да ги исполни обврските за „Отворено небо“

Stefanija Kuzmanovska
Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, ја повика Русија да ги исполни обврските и да соработува во набљудувањето на нејзините воени активности за да го...
АНАЛИЗИ

Москва: Ако Европа ја дели позицијата на САД, „отворено небо“ нема да преживее

Stefanija Kuzmanovska
Договорот „Отворено небо“ ќе ги изгуби сите шанси за опстанок ако европските земји го споделат ставот на САД дека Русија не постапила во согласност со...