Таг : Париски договор

Вести СВЕТ

Трамп: САД се повлекуваат од Парискиот договор за климата

Maja_Serafimova
Американскиот претседател Доналд Трамп потврди дека САД се повлекуваат од Парискиот договор за климата. На енергетска конференција во Питсбург, Трамп го оквалификува договорот како „лоша...