Таг : патни трошоци

МАКЕДОНИЈА

Заев: Патните трошоци на пратениците ќе бидат укинати

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на прес конференција во партиското седиште најави укинување на патните трошоци на пратениците по формирањето на влада по 12 април,...
МАКЕДОНИЈА

ДКСК ќе расправа за патните трошоци на пратениците

Stefanija Kuzmanovska
Анализа на патните трошоци на пратениците за периодот 2015-2019 година е на дневен ред денеска на 27. седница на Државната комисија за спречување корупција. Втора...
Политика

Трибуна: Димитар Стевананџија, иако има стан во Скопје, наплатил 23 000 евра за патни прошоци

Влатко Зорба
Пратеникот на ВМРО ДПМНЕ од Прилеп, Димитар Стевананџија во 2014 и 2015 година по основ на патни трошоци од Собранието наплатил 1.382.080 денари односно приближно...