Таг : патник

МАКЕДОНИЈА

Патникот што допатува од Дубаи и беше хоспитализиран на Инфективната клиника нема коронавирус

Берта Китинска
Патникот што допатувал од Дубаи и кој имаше симптоми слични на грип, а беше хоспитализиран на Инфективната клиника нема коронавирус. Тестирањето на пациентот покажало дека...
МАГАЗИН Патувања

Што е неопходно да знаете пред да полетате со авион?

user2
Патувањето со авион на некои им е сосема нормална и рутинска работа, а други, дури и ако претходно летале многупати, повторно и повторно се чувствуваат...