Таг : Пауза

Забава МАГАЗИН

Џастин Бибер издаде нов албум, по петгодишна пауза

Кристина Денесовска
Џастин Бибер ноќеска го објави својот прв албум по пет години пауза, а неговите фанови се во апсолутен транс, па хаштагот #ChangesOutNow на Твитер е...
Забава МАГАЗИН

Ед Ширан ќе прави пауза од музиката за да „поживее малку“

Елена Даскалова
Ед Ширан најавува дека ќе ја започне својата добро заслужена пауза од музиката и социјалните мрежи, по турнејата за албумот „Divide“. Објавата на Инстаграм ја...