Таг : педофил

Вести

Сакаат дел од „медот“: 130 луѓе сметаат дека нивен татко е педофилот Епштајн

На веб-страницата креирана од ДНК компанија за пронаоѓање можни наследници на имотот на починатиот милијардер Џефри Епштајн, се вели дека дури 130 луѓе мислат дека...
Забава МАГАЗИН

Беатрис ја откажа веридбата поради скандалот на принцот Ендрју

Како што многумина нејзини пријатели стравуваа, принцезата Беатрис (31) го смени датумот за прославата на својата свршувачка поради скандалот во кој се најде нејзиниот татко,...
Забава МАГАЗИН

Жртвата на принцот Ендрју во интервју тврди дека морала да го усреќи

Вирџинија Робертс, жената која тврди дека била присилена да има однос со принцот Ендрју, во време кога тој бил близок пријател со милијардерот и педофил...
Забава МАГАЗИН

Принцот Вилијам одиграл важна улога во скандалот кој го потресе кралското семејство

Принцот Вилијам заедно со татка си, извршиле притисок врз кралицата, да направи преседан во кралскиот протокол и својот син, принцот Ендрју, чие име се слуша...
Вести СВЕТ

Брутално убиен еден од најозогласените педофили во Британија

Влатко Зорба
Еден од најозлогласените педофили во Британија, кој злоставувал над 200 малезиски деца, е избоден до смрт во затвор, пренесува „Метро“. Според полициски извори, Ричард Хакл...