Таг : Пенс

СВЕТ

Пенс ги обвини медиумите за предизвикување паника поради вториот бран на вирусот

Stefanija Kuzmanovska
Потпретседателот на САД, Мајк Пенс, денес ги обвини медиумите дека предизвикуваат паника поради вториот бран на коронавирусот. „Вистината е дека, што и да пишуваат медиумите,...
Вести

Пенс смета дека пандемијата ослабнува, статистиката вели поинаку

Влатко Зорба
Бројот на случаи на КОВИД-19 и смртни случаи во Соединетите Американски Држави постојано се намалува, рече потпретседателот на САД, Мајк Пенс, додека статистиката покажува дека...
СВЕТ

Пенс не е во карантин, работи денес во Белата куќа

Stefanija Kuzmanovska
Потпретседателот на САД, Мајк Пенс не е во карантин и планира да биде денес во Белата куќа, изјави денеска портпаролот Дејвин Омали, реагирајќи на обвинувањата...
Вести

Пенс: Во САД секојдневно на Ковид-19 се тестираат по околу 150.000 лица

Влатко Зорба
Американскиот потпретседател Мајк Пенс денеска изјави дека во моментов во земјата дневно се прават по 150.000 тестови на коронавирирус, но посочи дека верува дека сојузните...
Вести СВЕТ

Пенс очекува повеќе од илјада случаи на новиот коронавирус во САД

Американскиот потпретседател Мајк Пенс денеска изјави оти очекува повеќе од илјада случаи на новиот коронавирус во САД, како и дека се бара поинтензивно тестирање. Тој...
Вести

Пенс назначи национален координатор за борба со коронавирусот

Влатко Зорба
Потпретседателот на САД, Мајк Пенс денеска објави дека ја назначува Деби Биркс за национален координатор за борба со коронавирусот, јави дописникот на МИА од Вашингтон....
Вести СВЕТ

Мајк Пенс: Ќе бараме сите европски сојузници да се повлечат од иранскиот нуклеарен договор

Никола Поповски
По иранскиот напад врз две бази со американски војници во Ирак и по американскиот напад со дрон во кој беше убиен иранскиот генерал Сулејмани, американскиот...
Вести

Пенс во ненајавена посета на Ирак

Влатко Зорба
Американскиот потпретседател Мајк Пенс во текот на денешната ненајавена посета на американските војници во Ирак ја критикуваше истрагата на демократите во Претставничкиот дом на Конгресот...
Вести

Пенс: САД сакаат Турција да ја запре инвазијата

Влатко Зорба
Американскиот претседател Доналд Трамп го повикал својот турски колега Реџеп Тајип Ердоган да „ја прекине инвазијата“ врз Сирија и да прогласи „моментален прекин на огнот“,...