Таг : писмо

МАКЕДОНИЈА

Средношколец со отворено писмо до Адеми: Ставете се на наше место и погледнете со какво лудило се соочуваме

Берта Китинска
Отворено писмо од Дамјан Даскаловски до Министерот за образование, Арбр Адеми. „Здраво, ја сум ученик од средно медицинското училиште во Скопје-четврта година. Бидејќи никој нема...
Политика

Мицкоски упати отворено писмо до хероите, лекарите, здравствените работници

Берта Китинска
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски упати Отворено писмо до здравствените работници по повод Меѓународниот ден на здравјето 7 април. -Ова писмо не е политичко, туку...
Забава МАГАЗИН

Батлерот на принцезата Дијана откри нејзино тајно писмо

Пол Бурел (61), поранешен батлер на принцезата Дијана на својот профил на социјалните мрежи споделил фотографија од писмо кое го напишала принцезата Дијана. Тој истакнал...
Забава МАГАЗИН

Пинк одлучи да напише писмо до себе си

Пејачката Пинк во септември минатата година го прослави својот 40 роденден, а цело ова време остана доследна до самата себе. Иако естетските зафати станаа скоро...
Забава МАГАЗИН

Таткото на Меган Маркл ќе сведочи на суд против неа

Томас Маркл би можел да биде повикан да сведочи против сопствената ќерка Меган Маркл во случајот со таблоидот Mail on Sunday. Имено, таблоидот и издавачката...
Политика

Отворено писмо до ЕУ на група македонски интелектуалци за ставовите на Бугарија

user3
Група од околу четириесеттина македонски интелектуалци, упати отворено писмо до Европската Унија, во врска со ставовите на Бугарија, а во продолжение го пренесуваме писмото во...
Забава

Меган Маркл го тужи таблоидот „Мејл он Сандеј“ за објавување приватно писмо

Влатко Зорба
Војвотката од Сасекс го тужеше „Мејл он Сандеј“, неделното издание на „Дејли мејл“, за објавување на едно од нејзините приватни писма без дозвола. Во изјавата...