Таг : ПЛ

Фудбал

Намалување на платите на играчите во Премиер лигата за 20 отсто за да им се помогне на клубовите од пониските дивизии

Влатко Зорба
Намалувањето на платите на играчите за 20% во Премиер лигата во текот на следните три месеци е една од мерките што се дискутираа вчера за...
Фудбал

Мурињо: Топ 4 со Тотенхем би бил мојот најголем успех

Влатко Зорба
Менаџерот на Тотенхем, Жозе Мурињо смета дека евентуалниот влез на Спарси во топ 4 ќе биде неговиот најголем успех по тековните околности. И покрај големите...
Фудбал

Ливерпул со минимална победа над Норич

Влатко Зорба
Фудбалерите на Ливерпул вчера потешко од очекувањата стигнаа до 25-та победа во сезоната во Премиерлигата. Како суверено доминантни во англиската сцена и како лидери на...
Фудбал

Анчелоти: Ливерпул ќе стане шампион, но зошто на нашиот стадион?

Влатко Зорба
Менаџерот на Евертон, Карло Анчелоти изрази надеж дека Ливерпул нема да ја освои титулата во Премиер лигата на „Гудисон Парк“ следниот месец. Италијанскиот стручњак го...
Фудбал

Драма во Англија! „Волците“ ги победија шампионите по голем пресврт

Влатко Зорба
Манчестер Сити е на полн пат да ја загуби титулата во Англија, откако во 19-то коло од Премиер лигата загуби со 2:3 од Вулверхемптон. Судирот...
Фудбал

Клоп: Ова беше единствениот начин на кој можеме да го победиме Сити

Влатко Зорба
Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп беше воодушевен од победата на Манчестер Сити од 3:1. Тој ги пофали своите играчи за нивниот настап за време на...
Фудбал

Клоп: Уживав во тоа што го видов, Тотенхем не ме изненади

Влатко Зорба
Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп беше крајно горд на настапот на тимот на натпреварот против Тотенхем, освоен со 2:1. Тимот од Мерсисајд прими гол во...