Таг : Плоштад Македонија

ВИДЕО/ФОТО МАКЕДОНИЈА

(ГАЛЕРИЈА) Шницла од бизон се појави на плоштадот „Македонија“

Влатко Зорба
Нова герила акција на плоштадот „Македонија“ како потсетник на ресторанските гозби на функционерите на минатата влада осамна денес во близина на познатиот ресторан „Пелистер“. Шницлата...
МАКЕДОНИЈА

Дино Мерлин на плоштадот „Македонија“ за Нова Година

Влатко Зорба
Балканската музичка ѕвезда Дино Мерлин ќе ги забавува жителите на Скопје, но и сите гости од земјата и од регионот кои ќе одлучат Новата 2020...