Таг : Почетино

СПОРТ

Последната желба на Почетино: Пред да умрам, ќе бидам шампион со Тотенхем

Stefanija Kuzmanovska
Поранешниот менаџер на тимот од Лондон изјави дека ќе се врати меѓу „петлите“ и ќе му донесе трофеј на клубот, за кој сите сонуваат. Човекот...
Фудбал

По откажувањето на Чави и Куман, Барселона има нов фаворит за тренер

Влатко Зорба
Поранешниот менаџер на Тотенхем, Маурисио Почетино е фаворит за тренерското место на Барселона по одбивањето на Чави да го стори тоа. Веста ја објави „RAC...
СПОРТ Фудбал

Почетино се сретна во Аргентина со легендарниот Марадона

Поранешниот тренер на Тотенхем, Маурисио Почетино се сретна во Аргентина со легендарниот аргентински фудбалер Диего Марадона. Сега Марадона е тренер на клубот Гимназија. Тој неодамна...
СПОРТ Фудбал

Официјално: Тотенхем се раздели со Почетино

Тотенхем официјално соопшти дека Маурисио Почетино повеќе не е тренер на лондонската екипа. Аргентинецот го напушти клубот по пет години. „Не ни беше сеедно во...
Фудбал

Почетино по победата над Црвена звезда: Продолжуваме да ги решаваме нашите проблеми

Влатко Зорба
Тренерот на Тотенхем, Маурисио Почетино, по победата (4:0) над Црвена звезда во 4. коло од Лигата на шампионите, истакна дека ваквите мечеви позитивно влијаат на...
Фудбал

Почетино: По ваков пораз треба да се држиме заедно

Влатко Зорба
Големо разочарување владее во таборот на Тотенхем по синоќешниот висок пораз на свој терен од Баерн со 7:2. Тренерот Маурисио Почетино упати апел до фудбалерите...