Таг : починати

СВЕТ

Најголем број новозаразени и починати во Иран

Stefanija Kuzmanovska
Иранското Министерство за здравство во понеделникот објави дека поради рекордно високиот број новозаразени и смртни случаи од коронавирус, поголемиот дел од земјата е во „црвена...
Хроника

Нови 243 заразени со коронавирус, починаа четири лица

Влатко Зорба
Во последните 24 часа се направени 1.831 тестирање, а регистрирани се 243 нови случаи на КОВИД-19. Оздравени се 100 лица, а починати се четири пациенти,...
Регион

Вучиќ: Не го криевме бројот на починати, ќе ја добиеме вакцината меѓу првите

Stefanija Kuzmanovska
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека Србија ќе направи целосна ревизија на податоците за бројот на смртни случаи од КОВИД-19 и порача дека државата...
СВЕТ

Во светот бројот на починати од коронавирус надмина еден милион лица

Stefanija Kuzmanovska
Бројот на починати во светот од новиот коронавирус денеска надмина еден милион лица, пробивајќи ја новата психолошка граница во пандемијата што ја уништи глобалната економија,...
МАКЕДОНИЈА

Починаа девет лица од Ковид 19, најмладиот е од Охрид

Берта Китинска
За 24 часа се направени 1504 тестирања, а регистрирани се 143 нови случаи на ковид-19. Во болнички услови починале девет лица заразени со Ковид -19....
МАКЕДОНИЈА

Починаа пет лица од коронавирус, најмладиот пациент е од Скопје

Берта Китинска
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1769 тестирања, а регистрирани се 183 нови случаи на ковид-19. Починати се 5 лица,...
СВЕТ

Седум починати и 177 заразени со коронавирус по свадба во САД

Stefanija Kuzmanovska
Седум лица починаа, а најмалку 177 се заразени откако присуствувале на свадба – ова е тажната статистика забележана во американската држава Мејн, јавија американски медиуми....