Таг : поки

Култура

Видео: Запознавање со Боки од „Зоки Поки“ – малиот актер Матео Матоски

Берта Китинска
Почнувајќи од 4 мај, во 20:15 часот на првата програма на МРТ, серијата ќе се емитува секој понеделник и четврток, со репризи наредниот ден и...
Култура

Пристигна трејлерот за „Зоки Поки“ кој е полн магија

Берта Китинска
Екранизацијата на „Зоки Поки“ со нетрпение ја очекуваат и децата и возрасните, а по новообјавениот трејлер, дефинитивно има зошто. Првиот поглед на серијата, чија премиера...
Култура

Видео: Запознавање со Гоки од „Зоки Поки“ – малиот актер Матеј Зимбаков

Берта Китинска
Првата епизода е закажана за наредниот понеделник, 4 мај, во 20:15 часот на првата програма на МРТ. Серијата ќе се емитува секој понеделник и четврток...