Таг : Политичари

Вести

Грета Тунберг се извини за изјавата дека политичарите треба да бидат „турнати до ѕид“

Влатко Зорба
Шведската активистска за борба против климатските промени, Грета Тунберг, се извини за изјавата дека политичарите треба да бидат „турнати до ѕид“ бидејќи тој израз критичарите...
Политика

ФИТР за делење пари на партиски личности: Политичарите да најдат реален проблем со кој ќе се занимаваат

Влатко Зорба
Ова не е реален проблем, туку измислен. Веќе реагиравме и повторно ќе реагираме на обвинувањата дека Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) дели пари...
Политика

ДС: Бракот помеѓу судот и политика да се раскине

Влатко Зорба
Демократскиот сојуз преку денешното соопштение посочува дека критички ја опсервира работата на правосудните органи и се залага за нивна самостојност и одговорност во извршувањето на...
СПОРТ Фудбал

Пике се гордее со Барселона која искажа поддршка за политичарите од Каталонија

Влатко Зорба
Дефанзивецот на Барселона, Жерар Пике ја коментираше изјавата на каталонскиот клуб во врска со деветте лидери на Каталонија. Претходно, Врховниот шпански суд ги осуди на...