Таг : политизација

СВЕТ

СЗО: Политизацијата на корона кризата мора да запре

Stefanija Kuzmanovska
Генералниот директор на Светската здравствена организација (СЗО), Тедрос Аданом Гебрејесус, повика на единство и крај на „политизација“ на глобалната здравствена криза, конкретно повикувајќи ги Кина...