Таг : помо

МАКЕДОНИЈА

Апел за помош: Борче живее во руинирана колиба, без услови за лична хигиена во ек на падемија

Берта Китинска
Се молат сите граѓани кои се во можност на било кој начин да му помогнат на скопјанецот Боривоје Грујиќ – Борче кој има 36 години...
Политика

Жбогар: РСМ ќе добие генератори и шатори преку Механизмот за цивилна заштита

Берта Китинска
Евроамбасадорот Самуел Жбогар на неговиот твитер-налог напиша дека Северна Македонија ќе добие помош преку Механизмот за цивилна заштита на Евопската Унија. – Северна Македонија ќе...
Политика

Зекири: За ИВЗ и ДУИ пред сѐ и над сѐ се парите и ништо друго

Берта Китинска
Пратеникот од редовите на СДСМ, Мухамед Зекири повторно даде свој коменар, но овој пат тој беше наменет за изјавата на Вицепремиерот за европски прашања, Бујар...