Таг : поплва

Скопје

Четири години од невремето во Скопје кое однесе 22 животи

Берта Китинска
Дождот почна околу 17 часот и продолжи да лие во следните три-четири часа.„Поплавени сме, помош“… ваква беше една од објавите која се појави на социјалните...