Таг : повредени

Вести

Втор ден протести во Минск – има повредени и мртви ВИДЕО

Влатко Зорба
Вечерва, белоруската полиција употреби солзавец за да го растури протестот што се одржува во Минск втора вечер по ред по претседателските избори. Неколку илјади демонстранти...
СВЕТ

Во експлозијата во Бејрут загинаа најмалку 78 луѓе, а околу 4.000 се повредени

Stefanija Kuzmanovska
Најмалку 78 лица загинаа, а околу 4.000 се повредени во експлозијата што вчера се случи во пристаништето во центарот на Бејрут, соопштија либанските власти. Тој...
Хроника

Еден загинат и 16 повредени, во сообраќајките на патот Штип-Радовиш

Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова вели дека во оваа несреќа во која учествувале три возила, од кои две од Кочани и едно од Радовиш, со...
Хроника

Сообраќајка кај Петровец, двајца повредени

Берта Китинска
На 05.04.2020 во 15.45 часот било пријавено дека на крстосницата од регионалниот пат Скопје – Велес, кај с.Петровец, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило...
Хроника

Три лица завршија во болница, по тешка сообраќајка кај клучката за „Приштина“

Три лица од кои едно потешко се повредени во сообраќајна несреќа која се случила вчера вечерта на обиколницата „Пријателство“, во близина на клучката за Приштина....
МАКЕДОНИЈА

Во сообраќајки во Скопје полесно повредени четири лица

Ивана Рамаданова
Четири лица се здобиле со полесни телесни повреди во четири од вкупно 10 сообраќајки што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на...
МАКЕДОНИЈА

Скопје: Пет лица полесно повредени во сообраќајки

Ивана Рамаданова
Во текот на вчерашниот ден пет лица се здобиле со полесни телесни повреди во четири од вкупно 14 сообраќајки што се случиле на подрачјето на...